A Szent Fny tmogati, a Szvetsg vdelmezi, a paladinok megtallhatak Tirisfal Glades szaki erditl kezdve (ahol az lholtak elrehaladst prbljk megakadlyozni) a Blasted Lands dli vidkig, szntelenl vigyzva terletket a Stt Kapun tlrl rkez dmoni hordkkal szemben. Hatalmas kalapcsaikkal s a Fny erejvel felvrtezve ezek a szent harcosok a csapatokat irnytanak a harcok sorn, s mindvgig a csata srjben forgoldnak.
A paladinok a kzelharci harcosok s msodsorban varzshasznlk kombincii. A paladinok idelisak brmilyen csoportnak, ksznheten gygyt, s egyb kpessgeiknek, valamint a bbjaiknak, pecstjeiknek (seal). A paladinok minden csapattagra vonatkozan csak egy aurt aktivlhatnak, s meghatrozott jtkosok esetben meghatrozott bbjt alkalmazhatnak. Vdelmi kpessgeiknek ksznheten meglehetsen nehz ket meglni. Gygythatnak mg a Szent Fny segtsgvel is ellenben ms harcos osztlyokkal. lholt specialistknak is tekinthetek, mivel szmos kpessgk eleve az lholtak elleni harcot segti el.
Engedlyezett fajok: Ember (Human), Trpe (Dwarf)
Alap rtkek: leter / Mana
Hozzfrhet pnclzat: sodronying (mail), br, ruha, pajzs s lemezpnclzat (plate) ( - kpzssel)
Hozzfrhet fegyverek: egy s ktkezes buzognyok, egy s ktkezes kardok, egy s ktkezes fejszk, Lndzsa ( - kpzssel)
Aurk Egy idben csak egy aura lehet aktv. Ki kell vlasztani, hogy melyik a legmegfelelbb az adott szituciban. A tbbi jtkos is megmondhatja, hogy melyiket lenne a legjobb hasznlni. Ha ugyanabban a csoportban tbb paladin is van, mindegyikknek ms s ms aurja lehet aktv, de ugyanannak az aurnak a hatst nem halmozhatjk. Ha te is paladin vagy, s egy msik paladin is van a csapatban, rdemes vele egyeztetni, hogy milyen aurt fog hasznlni, annak rdekben, hogy kiegsztstek egymst.
Az odaads (devotion) aurja: A kzelben lv csapattagoknak ad pnclzat bonuszokat. Akkor rdemes hasznlni, ha tbb csapattag is sebzdik a harc sorn. Bntet (retribution) aura: Szent sebzst okoz minden lnynek, amelyik pp valamilyen csapattagra sjt le.
Pecstek, bbjok (Seals) A paladin egy jtkos esetben csak egy pecstet aktivlhat. A lnyeg, hogy a jtkosok dntsk el, hogy az adott helyzetben melyik a legjobb pecst, s vltoztassanak a felllson, attl fggen, hogy mi trtnik. Ha tbb paladin is van egy csapatban, a korlt a kvetkez: 1 pecst szemlyenknt egy paladintl, vagyis ha kt paladin van a csapatban, akkor minden egyes csapattag kt pecsttel rendelkezhet.
Er (might) pecstje (SoM): Sebzsnvel. Azon a csapattagon kell hasznlni, akinek clja, hogy az ellenfelet fizikai sebzssel tmadja meg. Blcsessg (wisdom) pecstje (SoW): A mana regenercit javtja. A varzshasznlkon (papok, mgusok) rdemes hasznlni. A paladin nmagra is hasznlhatja ezt csata utn, hogy hamarabb visszanyerje erforrsait. Vdelem (protection) pecstje (SoPr): Megvdi a clpontot minden fizikai tmadstl. Ez a bbj nagyon j pldul arra, hogy a paladin megmenekljn a csatbl (ha magra alkalmazza a dolgot). rdemes olyan karakterre is rolvasni (pl. pap), aki kiemelt clpontnak szmt a szrnyetegek szemben. A szrnyek gy elfordulnak tle, s valaki ms tmadnak meg. Nagyon j azon csapattagok esetben is, akik mr majdnem meghaltak. dvssg (salvation) pecstje (SoS): A fenyegetettsg mrtkt cskkenti. Igazn a varzshasznlk (papok, mgusok) esetben hasznos, jval knnyebb teheti letket a szrnyek ellenben. A szrnyek gyakran nem ket tmadjk meg, s gy a bbj lehetv teszi szmukra, hogy jval tbbet tegyenek, anlkl, hogy az ellenfelek elsdleges clpontjaiv vlnnak. Tisztessg (righteousness) pecstje (SoR): Nveli az lholtak elleni sebzs mrtkt. rtelemszeren az lholtak elleni kzdelem esetn kell hasznlni. Rvidebb ideig hat bbj, gyakrabban kell hasznlni, s rdemes figyelni, hogy mikor mlik el a hatsa.
Szent Mgia (Holy Magic)
Holy Light (Szent Fny - Gygyts) A paladinok a Szent Fnynek ksznheten j msodlagos gygytk. Persze mindenkinek elsdleges gygytkra van szksge (mint a papok s druidk), de a paladinok is segthetnek, ha ms nem elrhet. A paladinok jk arra is, hogy megvjk az elsdleges gygytk lett, ha pp kifogytak a manbl, s letveszlybe kerltek. A Szent Fny hasznlatval letben tarthatak a csapattagok. Segtsgvel a harcot kveten meggygythat a jtkos, s a tbbi jtkos is.
Divine Favor (Isteni Kegy) - Minden fizikai tmadstl s varzslattl vdve vannak X msodpercig, de ezalatt az id alatt nem tmadhatnak s nem hasznlhatnak fizikai kpessgeket magukon.
Divine Shield (Isteni Pajzs) - Megvdi a Paladinokat minden sebzstl s varzslattl X msodpercig, de cskkenti a tmadsi sebessgket X%-al. Ez helyettesti az Divine Favor varzslatot, mivel azzal ellenttben ennl tmadni is lehet. A Paladin nmagt is gygythatja, mialatt a Divine Shieldet hasznlja.
lholtak elleni eszkzk Ha mr valaki elkezdi az lholt szrnyeket keresni, minden lholt kszsget rdemes hasznlni a bemelegts sorn. Ha valaki jra s jra hasznlja ket, sokkal nagyobb sikereket rhet el. rdemes megrdekldni, hol lehet lholt szrnyekkel tallkozni.
rdgzs (exorcism): Nagyon j az lholt lnyek kivgzsre, szttpsre. lholt zs (turn undead): Hatsra a szrnyek megfutamodnak. Akkor rdemes hasznlni, ha tbb szrnyet kell elintzni. Ki kell vlasztani egy szrnyet, amit pp nem tmad senki, majd meg kell futamtani. Ezt kveten a maradkot lehet tz al venni. J meneklsi lehetsgnek is, de arra is, hogy valaki elzavarja a szrnyeket, majd mg tvol vannak lehet gygytani. Kzrttel (Lay on Hands, LoH) (hossz vrakozsi id - cooldown) Ez a paladinok legjobb kpessge. Akkor rdemes hasznlni, ha a karakter pp halln van, vagy ha meg kell menteni egy csapattagot. Nem rdemes elpazarolni, addig kell tartogatni, amg tnyleg szksg van r. Ugyanakkor, ha valaki sohasem hasznlja, akkor is csak elpazarolja..
Menekls extrm esetben (Getting away) Elszr is kezdj el szaladni. pp mieltt meghalnl, hasznld magadon a LoH kpessget. Fuss tovbb. Hasznld magadon a SoPr bbjt, s fuss tovbb. Ha ennek elmlik a hatsa, hasznld az Isteni pajzs (Divine Shield) kpessget. Mindhrom hasznlatnak ksznheten kpes leszel elg messze jutni, mg akkor is, ha egyszerre sok szrny tmad rd.
Kombk - Hasznld az Isteni kegy (Divine Favor) varzst, aztn gygytsd meg magad a Szent Fnnyel, amg immnis vagy a tmadsokra. Ksbb hasznlhatod az Isteni pajzsot is, ha mr hozzfrhetv vlik. - Hasznld az Igazsg pecstjt (Seal of Justice) majd gygytsd meg magad a Szent Fnnyel, mg a szrnyek bnn lldoglnak. - A legtbb csatban hasznld az Igazsg kle, s a Szent Csaps (Holy Strike) kpessgeket.
Felszerels rdemes azokra a cuccokra koncentrlni, amelyek llkpessget (stamina), s vdelmet adnak. Fegyverek esetben kardot, vagy valamilyen zz fegyvert kell keresni pajzzsal kiegsztve, de lehet ktkezes kardot, vagy buzognyt is vlasztani. Lehet, hogy az sszes ilyen kszsgedet ki akarod fejleszteni, gy rdemes aszerint vlasztani, hogy pp milyen fegyver rhet el a karaktered szmra.
Trade skillek A paladin kpes gygytani, gy ez a rsz elg jl lefedett az esetben. A paladinok nagyszer bnyszok/mrnkk, vagy bnyszok/kovcsok lehetnek. Attl fgg, mit vlaszt az ember. A herbalizmus/alkmia szintn j vlaszts lehet, ha valaki tpol bjitalokat akar kszteni.
Ktkezes fegyverek vs Egykezes fegyver s pajzs komb Mindkett megfelel. A ktkezes fegyverek az ers pnclzattal rendelkez szrnyek ellen jk. Az egykezes fegyverek az olyan szrnyek ellen jk, akiket a karakter meg akar akadlyozni valamiben, vagy kisebb pnclzattal rendelkeznek. Akr mindkettben is kpzett lehet a karakter, s vltogathat a lehetsgek kztt.
Tippek - Hasznld az Igazsg klt, hogy megakadlyozd a varzshasznlk trkkjeit. Bizonyosodj meg rla, hogy a szrnyet nem bntotta le egy msik jtkos (hogy ne fecsreld el feleslegesen ezt a kpessget). - Krdezd meg a csapattagokat, hogy milyen bbjt szeretnnek (mr ha ismerik a bbjokat). Krd meg a csapattagokat, hogy mondjk meg, mikor mlt el a bbj hatsa. - Ha msik paladin is csatlakozott a csapathoz egyeztesstek, hogy melyik aurkat s pecsteket hasznljtok majd. - Ha a szrnyek egy gyengbb csapattagot tmadnak (pl. varzshasznl), bntstok meg a szrnyet az Igazsg klvel.
|